Aleksandra Stepanova

Aleksandra Stepanova – absoliuti Lietuvos čempionė

Lietuvos moterų sunkiosios atletikos čempionate triumfavo klaipėdietė Aleksandra Stepanova. Ji tapo ne tik savo svorio grupės (iki 53 kg) nugalėtoja, bet ir absoliučia čempione.
A. Stepanova rovimo veiksmu iškėlė 63 kg ir išrovė 81 kg sveriančią štangą. Dvikovės rezultatas – 144 kg.
Tarp moterų komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo gargždiškės, antrąją vietą – klaipėdietės, trečiąją – telšiškės.
Priminsime, kad A. Stepanova prieš beveik du mėnesius Norvegijoje, Forde mieste, vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate gerino šalies rekordus. Ši Bronislavo Vyšniausko auklėtinė svorio iki 53 kg varžybose rovimo veiksmu iškėlė 68 kg ir, dviem kg pagerinusi trejus metus gyvavusį rekordą, šioje rungtyje buvo aštuoniolikta. Stūmimo rungtyje jai pakluso 83 kg štanga (taip pat 18-as rezultatas).
Dvikovės rezultatas – 151 kg – taip pat naujas Lietuvos rekordas. Ankstesnį šalies dvikovės rekordą tuomet klaipėdietė pagerino 6 kg (buvo užfiksuotas 2010 m.).
A. Stepanova galutinėje rikiuotėje tuomet užėmė aštuonioliktą vietą tarp 24 svorio kategorijos dalyvių.