Lietuvos sunkiosios atletikos jaunių merginų iki 17m. sunkiosios atletikos čempionatas 2022m., Panevėžys

Šiais metais pirmą kartą buvo surengtas jaunių iki 17 m. merginų čempionatas, tai rodo, kad vis daugiau atsiranda merginų kurios nebijo išbandyti savęs ir laužo nusistovėjusius stereotipus.
Pirmosios savo startus pradėjo merginos svorio kategorijoje iki 40 kg. Brigita Remėzaitė iš Telšių. Trenerio B. Šiaudkulio auklėtinė tapo čempionė, rovimo veiksmu iškėlusi 37 kg, stūmimo 45 kg, dvikovė 82 kg. Ant antros vietos pakilos lipo Emilija Pukelytė iš Jurbarko, treneris R. Slavikas. Ji išrovė 26 kg, pastūmė 34 kg, dvikovė 60 kg. Trečioji vieta atiteko Emilijai Barkutei iš Telšių. Rovimas 24 kg, stūmimas 30 kg, dvikovėje 54 kg. Treneris B. Šiaudkulis.
Svorio kategorija iki 45 kg. Aukso medalį pasikabino Auksė Jonušaitė iš Plungės. Jos rezultatas rovime 32 kg, stūmimas 38 kg, dvikovė 70 kg. Treneris E. Zeniauskas. Sidabras atiteko Emai Mikalauskei iš Telšių. Treneris B. Šiaudkulis. Ji rovimo veiksme pasiekė 22 kg, stūmimo 28 kg, dvikovėje 50 kg. Bronza iškovojo Žvinklytė Aušrinė iš Plungės, jos Treneris E. Zeniauskas. Rovime ji iškėlė 21 kg, stūmime 26 kg, dvikovėje 47 kg.
Svorio kategorija iki 49 kg. Čempionės titulą iškovojo Lukošiūtė Karina iš Plungės. Pasiektas rezultatas (21-27 kg). Jos Treneris E. Zeniauskas. Sidabrą iškovojo taip pat Plungės atstovė Urbšytė Vanesa (18-27 kg), Treneris E. Zeniauskas. O trečioji atiteko Sirevičiūtei Neringai iš Telšių (18-23 kg) , Treneris B. Šiaudkulis.
Iki 55 kg. svorio kategorijoje čempionės titulą iškovojo Maračauskaitė Eligija iš Telšių. Trenerių M. Šimkaus ir Z. Šimkaus auklėtinė rovime iškėlė 44 kg, stūmime 55 kg ir dvikovėje surinko 99 kg. Antroji vieta atiteko Vosyliūtei Akvilei, Telšių atstovė rovime iškėlė 35, stūmime 48 kg, dvikovėje 83 kg. Treneris B. Šiaudkulis. Trečią vietą iškovojo Klaipėdos atstovė Ševerdova Estela , kuri savo varžovei pralaimėjo vos vienu kilogramu rovimas 35 kg, stūmimas 47 kg ir dvikovė 82 kg. Treneris M. Žvirblis.
Svorio kategorijoje iki 59 kg. Čempionė tapo Giaštautaitė Akvilė iš Gargždų. Ji rovimo veiksmų iškėlė 45 kg, stūmimo 54 kg, dvikovėje 99 kg, Treneris E. Šauklys. Sidabras Atiteko Čenkutei Gabrielei, B. Šiaudkulio auklėtinė (45- 52 kg). O bronza atiteko sesei Čenkutei Skaistei, taip pat B. Šiaudkuliaus auklėtinė (42-52 kg).
Iki 64 kg. svorio kategorijoje Auksas atiteko Kotrynai Selezniovai iš Klaipėdos, kuri iškėlė rovime 66 kg, stūmime 81 kg, dvikovėje 147 kg. Jos treneris R. Norvilas. Antrąją vietą užėmė Dabkutė Viktorija iš Telšių (45-58 kg), Treneris B. Šiaudkulis. Trečioji vieta atiteko Rekašiūtei Mantei iš Telšių (38 – 50 kg), Treneris B. Šiaudkulis.
Svorio kategorijoje iki 71 kg. Čempionės titulą iškovojo Milena Norvilaitė, Treneris R. Norvilas. Klaipėdos atstovė iškėlė rovime 58 kg, stūmime 70 kg, dvikovėje 128 kg. Sidabras atiteko Liatukaitei Silvijai, taip pat Klaipėdos atstovė (40-48 kg), Treneriai V. Šlevinskis ir A. Trajanauskas. Bronzos medalį iškovojo Arlauskaitė Reda iš Jurbarko (38-47 kg), Treneris R. Slavikas.
+ 71 kg. svorio kategorijos nugalėtoja tapo Sakalauskaitė Evelina iš Klaipėdos. Ji rovime iškėlė 46 kg, stūmime 58 kg, dvikovėje 104 kg. Treneriai V. Šlevinskas ir A. Trajanauskas. Sidabras atiteko Gabrielei Rutkauskaitei Šilutės atstovė (26-35 kg), Treneris L. Čičirka. O Bronzos medalį pasidabino Dagilaityte Kamilė iš Telšių (22-25 kg), Treneriai M. Šimkus ir Z. Šimkus.
Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Telšių komanda su 202 taškais. Antroje vietoje su 191 taškais liko Klaipėdos komanda, o trečiąją vietą iškovojo Plungės komanda su 186 taškais. Absoliučiai stipriausia varžybų dalyve tapo Klaipėdietė Kotryna Selezniova.