Viceministro vizitas sunkiaatlečiams suteikė vilčių

Klaipėdos Mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis; ŠMSM Viceministras Linas Obcarskas; LSAF Prezidentas Vytautas Čepas; LSAF Generalinis sekretorius Modestas Šimkus; LSAF Treneris Vincas Šlevinskis

Švietimo, mokslo ir sporto (ŠSMS) viceministras Linas Obcarskas, viešėdamas Klaipėdoje, aplankė ne tik naujai pastatytą Klaipėdos futbolo mokyklą, bet ir Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centrą.

Svečiui šios sporto salės patalpas aprodė Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidentas dr. Vytautas Čepas, LSAF generalinis sekretorius Modestas Šimkus ir LSAF rinktinės treneris Vincas Šlevinskis.

Kartu su ŠSMS viceministru Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centre lankėsi ir Klaipėdos vicemeras, tarp kitų sričių kuruojantis ir sporto klausimus, Arvydas Cesiulis. Jis pasidžiaugė, kad viceministras jau ne pirmą kartą lankosi mūsų sporto bazėse ir jam rūpi mūsų sporto ateitis.

Parvežė daugybę medalių

Susitikimo metu buvo diskutuojama apie sunkiosios atletikos sporto šakos perspektyvas ir galimybę statyti naują sporto salę. Pripažinta, kad Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vaikinams reikėtų geresnių gyvenimo sąlygų.

„Pati sporto salė ir sukurta mini centro idėja viceministrui paliko teigiamą įspūdį, tačiau buvo pripažinta, kad reikia šiuolaikiškesnių sąlygų. Klaipėda, kuri yra įsirašiusi į pasaulio sunkiosios atletikos žemėlapį, nusipelnė geresnių sąlygų“, – „Vakarų ekspresui“ sakė dr. V. Čepas.

Jis akcentavo, kad sunkiaatlečiai per paskutiniuosius 10 metų Klaipėdai iškovojo net 36 medalius aukščiausio rango varžybose, pradedant nuo Europos čempionato aukso medalių iki olimpinio bronzos medalio.

„Kėliau klausimą, kodėl nėra statoma žadėta sporto salė prie Futbolo mokyklos. Juk jau yra parengtas ir techninis, ir investicinis projektas. Mano žiniomis, sunkiaatlečių sporto salė buvo įtraukta ir į strateginius planus.

Man, kaip psichologui, nėra aišku, kodėl dokumentai yra laikomi valdininkų stalčiuose ir nieko nedaroma. Negi tiek medalių Klaipėdai iškovoję sunkiaatlečiai nėra to verti?

Buvo klabėta ir apie dopingo skandalus. Esu girdėjęs kalbų, kad sporto salė nėra statoma dėl neva tai Bronislavo Vyšniausko, tačiau juk jis treneriu jau nebedirba, yra būrys jaunų ir perspektyvių trenerių ir jauna LSAF vaikinų komanda. Juk jie puikiai dirba, tęsia veiklą. Negalima taip lengvai nubraukti sunkiosios atletikos pasiekimų. Tikrai nesinorėtų, kad ši sporto šaka būtų numarinta“, – sakė LSAF prezidentas V. Čepas.

Jis pridūrė ir tai, kad iš įvairių regionų į Klaipėdą atvykę perspektyvūs sunkiaatlečiai ne tik siekia ir pasiekia sportinių aukštumų, bet ir įgyja mokslinius laipsnius.

„Per dešimt metų apie 40 sunkiaatlečių Klaipėdos universitete baigė bakalauro studijas, dalis jų įgijo ir magistro laipsnius. Puikiai veikia mini centro sukurta strategija, tereikia tai palaikyti ir sukurti geresnes sąlygas“, – sakė V. Čepas.

Ieškos lėšų per projektus

„Vakarų ekspresui“ telefonu susisiekus su ŠSMS viceministru L. Obcarsku, šis pasakė, kad po šio vizito įspūdis – dvejopas.

„Sporto salė, masažo kabinetai, reabilitacinė įranga, pirtis neužkliuvo. Viskas gana gerai, tačiau sportininkų gyvenamosios patalpos turėtų būti geresnės. Teko kalbėtis ir su Klaipėdos universiteto rektoriumi Artūru Razbadausku dėl galimybės sportininkus apgyvendinti bendrabučiuose. Spręsime šiuos klausimus ir bendromis jėgomis bandysime pagerinti sąlygas“, – kalbėjo L. Obcarskas.

Prakalbus apie naujos Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salės statybas, viceministras atsakė: „Kiek žinau, sklypas yra, projektas yra. Paprašiau, kad man atsiųstų šiuos dokumentus, paanalizuosime ir bandysime dėliotis prioritetus. Mes važiuojame po visus Lietuvos regionus ir analizuojame to regiono stiprybes ir tradicijas. Tarkime, Klaipėda nuo seno garsėja dviračių sportu ir sunkiosios atkletikos pasiekimais. Ieškosime galimybių, kaip per įvairius projektus pagerinti sąlygas, ieškosime lėšų ir naujoms sporto bazėms“, – sakė L. Obcarskas.

Kalbėdamas apie vizitą Klaipėdos sunkiosios atletikos centre, viceministras dar pridūrė: „Kiek pastebėjau, dirba motyvuoti jauni treneriai, sportininkai taip pat ryžtingai nusiteikę. Dirba, stengiasi, ir tai man paliko gerą įspūdį.“