Turime dar vieną olimpietį – sunkiaatletį Arną Šidiškį!

Arnas Šidiškis

Klaipėdos sporto pasaulyje – džiugios naujienos: kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes gavo buvęs anykštėnas, Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo narys Arnas Šidiškis (treneris Algirdas Ananka).
Jis Tokijuje varžysis svorio iki 109 kg varžybose.
Arnas yra gimęs Kaune, didžiąją gyvenimo dalį praleido Anykščiuose, tačiau pastaruoju metu treniruojasi Klapėdoje. Anksčiau jį treniravo Bronislavas Vyšniauskas, dabar – jo treneriai – Vincas Šlevinskis ir Algirdas Ananka.

„Super naujienos, pats neseniai tai sužinojau. Važiavau kelyje automobiliu ir sulaukiau skambučio. Anksčiau buvo kalbėta, kad yra vilčių patekti pagal reitingą, tad džiugu, kad viskas susiklostė gerai ir išsipildė mano svajonė – turiu olimpinį kelialapį. Sunku net rinkti žodžius, esu labai laimingas. Man didelė garbė, kad Tokijuje galėsiu atstovauti Lietuvai“, – „Vakarų ekspresui“ situaciją komentavo A. Šidiškis.

30-metis sunkiaatletis yra daugkartinis Lietuvos čempionas, įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtojas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis. Arčiausiai Europos čempionato medalio Arnas buvo 2018 metais, kai Rumunijoje iškovojo šeštąją vietą. Tais pačiais metais Turkmėnistane vykusiame pasaulio čempionate jis liko vienuoliktas.

A. Šidiškis yra ketvirtasis nepriklausomos Lietuvos sunkiaatletis, kuris varžysis olimpinėse žaidynėse: pirmasis buvo Povilas Vitonis, kuris 1928 metų Amsterdamo olimpinėse žaidynėse buvo penkioliktas ir nešė Lietuvos trispalvę, antrasis – Ramūnas Vyšniauskas (dalyvavo net ketveriose olimpinėse žaidynėse – Atlanto, Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino, arčiausiai medalio buvo 2004 metais Atėnuose – iškovojo aukštą penktąją vietą),  trečiasis – Aurimas Didžbalis. Pastarasis – tituluočiausias: 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį.