Aukščiausias pasiekimas Lietuvos istorijoje

Maskvoje (Rusija) vykstančiame Europos suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate sužibėjo Anykščių atstovė, Klaipėdos universiteto absolventė Gintarė Bražaitė. Ji pagerino du šalies rekordus ir iškovojo penktąją vietą Europoje.

Tai aukščiausias Lietuvos sunkiaatletės moters pasiekimas Lietuvos istorijoje!

Algirdo Anankos auklėtinė svorio iki 71 kg kategorijos varžybose rovimo veiksmu iškėlė 92 kg ir išstūmė 118 kg. Dvikovės rezultatas – 210 kg. Stūmimo rungties ir dvikovės rezultatai – nauji Lietuvos rekordai. Anksčiau stūmimo rungties Lietuvos rekordas buvo 112 kg, o dvikovės – 202 kg. Rovimo rungties rekordo (95 kg) pagerinti nepavyko.

Įspūdžiai iš Maskvos

„Galbūt buvo galima ir geriau pasirodyti. Šiek tiek pritrūko štangos jutimo. Neslėpsiu, tyliai mintyse svajojau ir apie prizinę vietą. Kita vertus, pagerinti du Lietuvos rekordai. Rezultatą reikėtų išties vertinti teigiamai“, – sakė G. Bražaitė.

Ji pridūrė ir tai, kad sportininkams dėl COVID-19 pandemijos pastarieji metai buvo labai sunkūs.

„Kai visus metus būni be varžybų, be tos įtampos, jaudulio, tada – dar sudėtingiau. Šįkart buvo ir man to jaudulio, tačiau ne tiek jis mane jau kaustė, netrukdė kelti štangos“, – šyptelėjo sportininkė.

Prakalbus apie Maskvoje esančias varžybų, gyvenimo ir treniruočių sąlygas, G. Bražaitė atsiliepė tik teigiamai: „Maistas – geras, gyvenimo ir treniruočių sąlygos – taip pat. Visur saugomasi: prieš patenkant į treniruotes, valgyklą ar autobusą, tikrinama kūno temperatūra. Visur daug dezinfekcinio skysčio rankoms, taip pat paliktos pertraukos tarp varžybų ir treniruočių, kad būtų galima atlikti patalpų dezinfekciją. Saugumas nuo pandemijos – aukšto lygio. Visi žmonės labai draugiški ir rūpestingi. Čempionatas palieka tik teigiamą įspūdį“, – teigė G. Bražaitė.

Pasak sportininkės trenerio Algirdo Anankos, pasiektą rezultatą galėtume vertinti labai gerai, jei Gintarė būtų iškovojusi nors vieną medalį, nes trūko labai nedaug: stūmimo rungtyje – vos 3 kilogramų, rovimo rungtyje – 5 kilogramų.

„Visgi pasirodymą reikia vertinti gerai. Kad ir kaip būtų, penkta vieta Europoje buvo iškovota pirmą kartą Lietuvos istorijoje. Anksčiau Gintarė buvo pasiekusi antrą vietą jaunimo (iki 23 metų) Europos čempionate, o dabar tarp suaugusiųjų pasižymėjo penkta vieta. Galėjo pasiekti ir trečią vietą, aukščiau būtų sunkiau, bet kaip matome, galima rungtis ir dėl aukso medalio“, – kalbėjo A. Ananka.

Jis neslėpė vilčių, kad jo auklėtinė prasibrautų ir į olimpines žaidynes.

„Jei Lietuva gautų kelialapį, vasarą Gintarė dalyvautų ir olimpinėse žaidynėse. Rudenį turėtų vykti ir pasaulio čempionatas. Taigi varžybų bus, svarbu, kad pasisektų išvengti traumų”, – kalbėjo A. Ananka.

Šiandien – Arno Šidiškio startas

Penktadienį Europos čempionate startuos dar vienas anykštėnas, pastaruoju metu ginantis Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo garbę, Arnas Šidiškis. Jis dalyvaus svorio iki 109 kg svorio grupės varžybose. A. Šidiškio varžybų Maskvoje pradžia – 14 val. Varžybų tiesioginę transliaciją bus galima stebėti internetu portale: www.ewfed.com.

„Tai mūsų sunkiaatlečiui bus pirmosios tokio rimto rango varžybos po to, kai į pasaulį atkeliavo COVID-19 pandemija. Varžytis po tokios ilgos pertraukos nėra paprasta, tačiau esame nusiteikę rimtai kovai. Būtų gerai prasibrauti į Europos geriausiųjų dvyliktuką“, – sakė Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre dirbantis Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Vincas Šlevinskis.

Jau rašėme, kad Europos čempionate dalyvavo gargždiškė Lijana Jakaitė (iki 71 kg, treneris Edvardas Šauklys) ir marijampolietis Žilvinas Žilinskas (iki 73 kg, treneris Alvydas Kirkliauskas).

19-metis Ž. Žilinskas rovimo veiksmu iškėlė 126 kg ir išstūmė 155 kg sveriančią štangą. Dvikovės rezultatas – 281 kg – jam lėmė 14 vietą. Šiose varžybose Ž. Žilinskas užfiksavo savo asmeninius rekordus.

L. Jakaitė išrovė 88 kg, išstūmė 106 kg, o dvikovės rezultatas – 194 kg. Tai lėmė 18 vietą.