Europos jaunimo iki 20 ir 23 m. sunkiosios atletikos čempionatas

2015 spalio 1-10 d. Klaipėdoje vyko Europos jaunimo iki 20 ir 23 m. sunkiosios atletikos čempionatas.

Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė Žygimantas Stanulis, nugalėjęs  jaunimo iki 23 metų svorio kategorijos iki 94 kg varžybose.

stanulis
2015 m. Europos jaunimo čempionas – Žygimantas Stanulis

Jis puikiai pradėjo varžybas. Rovimo rungtyje nepadarė nė vienos klaidos ir trečiuoju mėginimu iškėlė 171 kg svorį. Stūmimo rungtyje Ž. Stanulis sėkmingai iškėlė 198 kg sveriančią štangą. Dvikovėje lietuvis surinko 369 kg ir iškovojo Europos jaunimo čempiono titulą.

Merginų jaunimo (iki 23 metų) grupės svorio kategorijoje iki 75 kg vicečempionės titulą, dvikovėje surinkusi 210 kg, iškovojo Gintarė Bražaitė. Rovimo rungtyje sportininkė paskutiniu bandymu iškėlė 96 kg svorį bei iškovojo „mažąjį“ sidabro medalį. Stūmimo rungtyje Gintarė iškėlė 114 kg sveriančią štangą. Tai jai garantavo „mažąjį“ bronzos medalį.

Algirdas Ananka, Gintarė Bražaite
Gintarė Bražaite ir jos treneris Algirdas Ananka

Jaunimo (iki 23 metų) grupės svorio kategorijoje iki 85 kg I. Kačinskas dvikovėje surinko 323 kg ir užėmė 3-ią vietą. Lietuvis „rovimo“ rungtyje buvo 4-as (145 kg), tačiau atsitiesė „stūmime“, kuriame iškovojo 3-ią vietą (178 kg) bei mažąjį bronzos medalį.

Irmantas Kačinskas

Komandinėje įskaitoje iki 23 m., Lietuvos komanda, surinkusi 474 taškus užėmė antrąją vietą ! Pirmi liko rusai surinkę 493 taškus, treti – Turkijos atstovai su 427 taškais.