Prieš pasaulio čempionatą – mokslininkų vizitas

Mokslininkų akiratyje – olimpinis prizininkas Aurimas Didžbalis

Likus šiek tiek daugiau nei savaitei iki pasaulio sunkiosios atletikos suaugusiųjų čempionato, kuris vyks Anaheime (JAV), Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės nariai sulaukė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Sporto mokslo instituto mokslinės grupės vizito.

Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salėje lankėsi LEU prof. habil. dr. Kazys Milašius ir jo suburta mokslinė grupė.

Rašo mokslinius straipsnius

„Su sunkiaatlečiais draugaujame jau daugiau nei dešimtmetį. Kasmet prieš svarbiausius sezono startus, dažniausiai rudenį prieš pasaulio čempionatą ir pavasarį prieš Europos čempionatą, atliekame tyrimus. Jų duomenys dar leidžia treneriams šiek tiek koreguoti sportininkų rengimo procesą, atkreipti dėmesį į silpnąsias vietas“, – aiškino K. Milašius.

Klaipėdoje lankėsi Lietuvos edukologijos universiteto prof. habil. dr. Kazys Milašius (dešinėje) ir jo suburta mokslinė grupė.

Tyrimo metu buvo analizuojami sportininkų fizinio išsivystymo rodikliai, raumenų ir riebalų masė, jų santykis, plaštakos jėga, gyvybinis plaučių tūris, momentinis raumenų galingumas, stebima, kaip sportininkai atsigauna po fizinio krūvio. Taip pat buvo atliekami širdies ir kraujagyslių, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų funkcinio pajėgumo tyrimai bei kraujo biocheminiai tyrimai.

„Tai naudinga ne tik sportininkams, bet ir mums – mokslininkams. Mes kartu su Bronislavu Vyšniausku šia tema esame paskelbę mokslinių straipsnių Lietuvos ir užsienio spaudoje. Turime ir Ramūno Vyšniausko, ir Aurimo Didžbalio tyrimo duomenis“, – pabrėžė mokslininkas.

Mokslininkai analizavo sportininkų fizinio išsivystymo rodiklius, raumenų ir riebalų masę, jų santykį, plaštakos jėgą, gyvybinį plaučių tūrį, momentinį raumenų galingumą, buvo stebima, kaip sportininkai atsigauna po fizinio krūvio.

Klaipėdoje – generalinė repeticija

Jau lapkričio 30 dieną keturi Klaipėdos sunkiaatlečiai kartu su treneriu B. Vyšniausku vyks į Anaheime vyksiančias planetos pirmenybes.

Jose dayvaus ne tik visų laikų tituluočiausias (absoliutus Europos čempionas, planetos ir olimpinių žaidynių prizininkas) Lietuvos sunkiaatletis Aurimas Didžbalis (iki 94 kg), bet ir dar trys perspektyvūs Lietuvos rinktinės nariai – Tomas Ličinchai (iki 105 kg), Arnas Šidiškis ir Deividas Jucius (per 105 kg).

Visi jie prieš daugiau nei savaitę puikiai pasirodė Klaipėdoje vykusiame Lietuvos suaugusiųjų sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionate.

A. Didžbalis išrovė 175 kg, išstūmė 210 kg sveriančias štangas bei dvikovėje surinkęs 385 kg neturėjo lygių. Tiesa, jis šįkart varžėsi svorio iki 105 kg grupėje, o planetos čempionate jau rungtyniaus sau įprastoje, svorio iki 94 kg grupėje.

T. Ličinchai (Klaipėda-Šilutė, treneriai B. ir Ramūnas Vyšniauskai) svorio iki 105 kg varžybose liko A. Didžbalio užnugaryje – antras. Jis išrovė 155 kg, išstūmė 185 kg ir dvikovėje surinko 340 kg.

Svorio per 105 kg varžybose pagal dvikovės rezultatą geriausias buvo A. Šidiškis (Anykščiai-Klaipėda, Algirdas Ananka B. Vyšniauskas), surinkęs 342 kg (išrovė 150 kg ir išstūmė 192 kg). Antras liko D. Jucius (Klaipėda-Telšiai, B. Vyšniauskas ir Modestas Šimkus), dvikovėje surinkęs 337 kg (išrovė 151 kg, išstūmė 186 kg).

Tačiau R. Bakūnas pasipuošė aukso medaliu rovimo rungtyje (160 kg). Antras šioje rungtyje liko jaunasis sunkiaatletis D. Jucius, išrovęs 151 kg, trečias rovimo rungtyje liko A. Šidiškis, nusileidęs vos 1 kg.

Lietuvos čempionate varžėsi būrys talentingų sunkiaatlečių iš Telšių, Anykščių, Marijampolės, Vilniaus ir kitų šalies miestų ir miestelių.