Lietuvos sunkiosios atletikos federacija rinkiminė konferencija

LSAF Prezidentas Bronislavas Vyšniauskas, Geriausi 2016 m. LSAF sunkiaatlečiai: Arnas Šidiškis, Žygimantas Stanulis, Sergej Lichovoj, Povilas Valskis, Žygimantas Stanulis, Aurimas Didžbalis, LSAF Viceprezidentas Vytautas Čepas

Penktadienį Klaipėdoje išrinkta nauja Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) valdžia sudėlioti ateities planai.

LSAF prezidentu naujai ketverių metų kadencijai vienbalsiai išrinktas klaipėdietis, nusipelnęs Lietuvos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas. Dėl jo nuopelnų, didžiulio indėlio į sunkiosios atletikos sportą ir pasiaukojančio darbo nekilo abejonių nė vienam LSAF prezidiumo nariui.
Viceprezidentais taip pat vienbalsiai išrinkti Vytautas Čepas ir Laimonas Pivoras.

Pasitikėjimas be jokių diskusijų vėl išreikštas generaliniam sekretoriui Vytautui Stašinskui. Jis artimiausius ketverius metus atliks šias pareigas.

Į prezidiumo narius be minėtųjų asmenų dar išrinkti treneriai Zigmontas Šimkus, Alvydas Kirkliauskas, Liudas Čičirka, žurnalistas Paulius Matulevičius ir olimpinis prizininkas Aurimas Didžbalis.

Klaipėda – sunkiaatlečių siekiamybė

„2016 metai Lietuvos sunkiajai atletikai buvo istoriniai – į mūsų šalį buvo parvežtas olimpinis bronzos medalis. Tai išties nuostabu. Be to, metus prieš tai jis dar tapo ir absoliučiu Europos čempionu. Ne kartą gerino Lietuvos rekordus. Smagu ir tai, kad jo pėdomis seka ir sparčiai vejasi Europos suaugusiųjų vicečempionas Žygimantas Stanulis. Būtų labai gražu, kad 2020 metais per Tokijo olimpines žaidynes ant prizininkų pakylos laiptelio koptų ne vienas, o keli mūsų sportininkai. Tai – mano svajonė. Taip pat gerai dirba ir Povilas Valskis, 2016 metais iškovojęs Europos jaunių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos čempionato svorio iki 62 kg grupės varžybų rovimo veiksmo bronzos medalį. Labai stengiasi ir čempionatuose daug svarbių taškų rinktinei pelno ir kiti mūsų sportininkai – Arnas Šidiškis ir Sergejus Lichovojus“, – prieš konferenciją kalbą rėžė ir minėtus sportininkus didžiulėmis taurėmis apdovanojo B. Vyšniauskas.

Daug liaupsių, pagyrų ir įspūdingo dydžio taurės sulaukė ir marijampolietis Alvydas Kirkliauskas. Būtent jis yra pirmasis mūsų sunkiosios atletikos žvaigždžių – A. Didžbalio ir Ž. Stanulio treneris. Pastarieji atletai jau daugelį metų gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje pas B. Vyšniauską. Tad Lietuvos sunkiojoje atletikoje puikiai veikia piramidė – geriausi sunkiaatlečiai stengiasi pasiekti tokį lygį, kad profesionalumą galėtų kelti ir aukštumų siekti būtent uostamiestyje. Čia yra įkurtas mini sunkiosios atletikos centras, kuriame sportininkai treniruojasi, yra aprūpinami maitinimu, papildais, suteikiamos visos sąlygos studijuoti universitetuose ir net vietoje yra mokoma anglų kalbos. Taigi sportininkai tobulėja ne tik fiziškai, bet ir protiškai.

LSAF Prezidentas Bronislavas Vyšniauskas, LSAF Viceprezidentas Vytautas Čepas, LSAF Gen. sekretorius Vytautas Stašinskas

Planuojamas festivalis

Prezidiumo nariai aptarė ir 2017 metų sunkiosios atletikos varžybų kalendorių. Šiemet laukia daug startų, tarp kurių svarbiausi – Europos suaugusiųjų čempionatas (balandžio 1-9 dienomis Kroatijoje), pasaulio jaunių (iki 17 metų) čempionatas (balandžio 3-10 dienomis Tailande), pasaulio jaunimo (iki 20 metų) čempionatas (birželio 16-23 dienomis Tokijuje), Vasaros universiada (rugpjūčio 20-25 dienomis Taivane), Europos jaunių (iki 15 ir iki 17 metų) čempionatai (rugsėjo 23-30 dienomis Kosove), Europos jaunimo (iki 20 ir iki 23 metų) čempionatai (spalio 15-22 dienomis, Albanijoje), pasaulio sunkiosios atletikos suaugusiųjų čempionatas (lapkričio 28-gruodžio 5 dienomis JAV).

Taip pat planuojama daugybė įvairių amžiaus grupių Lietuvos pirmenybių bei tarptautinių turnyrų.
Birželio 30-liepos 2 dienomis Klaipėdoje norima suorganizuoti sunkiosios atletikos festivalį, kuriame įvairiose smagiose rungtyse ne tik sunkiosios atletikos sporto salėje, bet ir lauke, Centriniame stadione varžytųsi tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek suaugusieji, tiek veteranai.
„Planuojame gražią šventę ne tik Klaipėdai, bet ir miesto svečiams. Reikia populiarinti sunkiąją atletiką. Olimpinis prizininkas Aurimas Didžbalis nuolat bendrauja su sirgaliais, lankosi ir mokyklose, skleidžia naujienas apie mūsų sporto šaką. Tą darysime ir toliau. Atsinaujiname, dirbame. Į trenerių tarybą įtraukėme ne tik senbuvius Liudą Čičirką, Alvydą Kirkliauską, bet ir jaunus, perspektyvius trenerius, buvusius mano auklėtinius – Vincą Šlevinskį, Modestą Šimkų, Mantą Žvirblį, Ramūną Vyšniauską. Ruošiama rimta pamaina, kuri ateityje galės tinkamai perimti mano darbą“, – pabrėžė B. Vyšniauskas.