Žygimantas Stanulis Europos jaunimo čempionas

Pirmadienį Europos jaunimo iki 23 m. sunkiosios atletikos čempionate sėkmingai startavo pirmieji mūsų sunkiaatlečiai. Klaipėdietė Aleksandra Stepanova svorio kategorijoje iki 48 kg stūmimo veiksmu iškėlė 81 kg ir iškovojo bronzos medalį. Išrovusi 60 kg ir dvikovėje surinkusi 141 kg bendroje įskaitoje užėmė 4-tą vietą. Bronzos medalį laimėjo lenkė Monika Grzesiak (dvikovė – 143 kg), antra liko kita Lenkijos atstovė Agata Fus (148 kg). Nugalėtoja tapo ukrainietė Iana Diachenko (165 kg). Vyrų iki 23 m. svorio kategorijoje iki 56 kg klaipėdietis Vitalij Sudnik iškovojo 3 bronzos medalius: išrovė 82 kg, išstūmė 96 kg ir dvikovėje surinko 178 kg. Antrą vietą iškovojo turkas Zeki Tuncer (dvikovė – 111 kg), nugalėjo ispanas Michael Otero (dvikovė – 133 kg). Europos jaunimo iki 20 m. sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 85 kg Raimondas Trajanauskas išrovęs 133 kg, išstūmęs 170 kg ir dvikovėje surinkęs 303 kg užėmė 14 vietą. Toje pačioje svorio kategorijoje startavęs Tomas Li-čin-chai išrovė 133 kg, išstūmė 160 kg ir dvikovėje surinkęs 293 kg užėmė 16-tą vietą. Bronzos medalį iškovojo rusas Victor Getts (dvikovė – 346 kg), antrą vietą užėmė baltarusis Dzmitry Zhuk (dvikovė – 350 kg. Čempionu tapo kitas Baltarusijos atstovas Aleh Khuhayeu (dvikovė – 360 kg).

Žygimantas Stanulis tapo Europos jaunimo iki 20 m. čempionu ! Svorio kategorijoje iki 94 kg lietuvis rovimo veiksmu iškėlė 168 kg pagerino savo asmeninį rekordą ir laimėjo mažąjį bronzos medalį. Stūmimo veiksme Žygimantui nebuvo lygių, jis iškėlė 208 kg sveriančia štangą, laimėjo mažąjį aukso medalį ir vėl pagerino savo asmeninį rekordą. Lietuvis surinkęs 376 kg dvikovėje tapo čempionu savo svorio kategorijoje. Antrą vietą užėmė rusas Aleksei Kosov (dvikovė – 369 kg). Trečias liko baltarusis Aliaksandr Venskel (dvikovė – 366).

Ketvirtadienį Europos jaunimo iki 23 m. sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 85 kg startavo Marius Mickevičius. Marius rovimo veiksmu iškėlė 150 kg, stūmimo veiksmu – 185. Dvikovėje surinkęs 335 kg jis tik 5 kg atsiliko nuo trečios vietos laimėtojo moldavo Gheorghii Šernei (dvikovė – 340 kg). Antrą vietą užėmė Armėnijos atstovas Tigran Karapetyan (dvikovė – 342 kg). Čempionu tapo rusas Albert Saiakhov (dvikovė – 370 kg). Svorio kategorijoje iki 94 kgAlgimantas Trajanauskas užėmė 4-tą vietą. Išstūmė 152 kg, išrovė 180 kg ir dvikovėje surinko 332 kg. Svorio kategorijoje iki 105 kg Sergej Lichovoj išrovęs 157 kg, išstūmęs 190 kg ir dvikovėje surinkęs 347 kg užėmė 9-tą vietą. Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 105 kg Vincas Šlevinskis rovimo veiksmu iškėlęs 161 kg, ištumęs 195 kg ir dvikovėje surinkęs 356 kg užėmė 10-tą vietą.

Artimiausios tarptautinės varžybos bus gruodžio 13-16 dienomis Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos Baku Grand Prix.