Pasaulio jaunių čempionate Lietuvos jaunieji sunkiaatlečiai iškovojo aukštą 9-tą vietą

Slovakijos Košicės m. pasaulio jaunių iki 17 m. čempionate pirmas į startą stojo penkiolikmetis Svajūnas Aleksiejus (treneris tėvas Jonas Aleksiejus). Svorio kategorijoje iki 56 kg jis ne tik iškovojo aukštą 10-tą vietą, bet ir PAGERINO DU LIETUVOS SUAUGUSIŲJŲ REKORDUS – 88 kg rovime ir 198 kg dvikovėje. Stūmime Svajūnas iškėlė 110 kg.

Telšiškiai Laurynas Laurinavičius sv. kat iki 69 kg išrovė 96 kg, išstūmė 120 kg ir dvikovėje surinkęs 216 kg užėmė 19 vietą, o Julius Smilgevičius sv. kat. 77 kg užemė 17 vietą, rovimas – 103 kg, stūmimas – 143 kg, dvikovė – 246 kg (tr. Alfredas Damanskis). Dar vienas telšiškis sv. kat iki 85 kg Vilius Rubinas (tr. Z. Šimkus), dvikovėje surinkęs 263 kg iškovojo 12-tą vietą (rovimas – 118 kg, stūmimas 145 kg). Paskutinę varžybų dieną, startavo visi likę Lietuvos atstovai. Sv. kat. iki 94 kg sėkmingai pasirodė klaipėdiškis Andrius Užkuraitis (tr. Bronislavas Vyšniauskas). Jis dvikovėje surinkęs 310 kg (rovimas – 143 kg, tai yra naujas Lietuvos jaunių rekordas, stūmimas 167 kg) iškovojo aukštą 6-tą vietą ! Kitas mūsiškis toje pačioje sv. kat Gedas Guiskis (tr. Bronislavas Vyšniauskas ir Juozas Guiskis) tapo 12-tas (rovimas 120 kg, stūmimas – 151 kg, dvikovė – 271 kg). Sunkiausi atletai virš 94 kg gargždiškiai Povilas Papievis iškovojo 9-tą vietą (rovimas 116 kg, stūmimas – 141 kg, dvikovė – 261 kg), o Sigitas Mikutis užemė 11-tą vietą (rovimas 112 kg, stūmimas – 127 kg, dvikovė – 239 kg) (tr. Edvardas Šauklys).