Lietuvos jaunių iki 15 m. čempionatas, Marijampolė 2024 m.

Balandžio 12 -13 dienomis Marijampolė vyko Lietuvos sunkiosios atletikos jaunių iki 15 m. čempionatas.

Svorio kategorijoje iki 31 kg. nugalėtoju tapo marijampolietis Adomas Kirkliauskas surinkęs dvikovėje 78 kg. ir pagerinęs Lietuvos jaunučių rovimo bei dvikovės rekordus.
Antrą vietą iškovojo jauniausias finalinio čempionato dalyvis 9-metis Telšių atstovas Aras Šimkus surinkęs 56 kg., trečias Jurbarko komandos atstovas Lukas Volbikas surinkęs 51 kg.

Svorio kategorijoje iki 38 kg. nugalėjo sportininkas iš Jurbarko Džiugas Belopetravičius surinkęs 65 kg. Antras liko telšiškis Lukas Jankus su 58 kg. dvikovėje, trečias klaipėdietis Erikas Baškys 57 kg. dvikovėje.

Svorio kategorijoje iki 42 kg. nugalėjo marijampolietis Edvinas Baltrukovičius surinkęs 90 kg., antrą vietą iškovojo sportininkas iš Anykščių Augustas Mažeika 66 kg. dvikovėje, trečias sportininkas iš Gargždų Edvinas Bliūdžius 63 kg.

Svorio kategorijoje iki 46 kg. nenugalimas buvo Emilis Margelis surinkęs 99 kg., antrą vietą iškovojo vilnietis Dominykas Gumbrevičius 93 kg., trečias liko Jurbarko atstovas Jokūbas Švėgžda 90 kg.

Svorio kategorijoje iki 49 kg. krito dar vienas Lietuvos jaunučių rekordas, nugalėtojas telšiškis Augustas Kvietkauskis surinko 109 kg. ir stūmime pagerino rekordą pastūmęs 64 kg.
Antrą vietą iškovojo Vilniaus komandos atstovas Emilis Užanskis, trečią vietą iškovojo sportininkas iš Jurbarko Darijus Pukelis.

Svorio kategorijoje iki 55 kg. sportininkas iš Jurbarko Dovydas Gečas užtikrintai laimėjo aukso medalį surinkęs 120 kg. bei pagerino du Lietuvos jaunučių rovimo ir stūmimo rekordus. Antrą vietą iškovojo vilnietis Nikita Gudalevič surinkęs 100 kg. dvikovėje, trečias telšiškis Justas Paulauskas 95 kg. dvikovėje.

Svorio kategorijoje iki 61 kg. nugalėjo marijampolietis Markas Galkauskas surinkęs 148 kg., antrą vietą iškovojo alytiškis Algirdas Abeciūnas 120 kg dvikovėje, trečias telšiškis Ugnius Kisielius 114 kg. dvikovėje.

Svorio kategorijoje iki 67 kg. nugalėjo sportininkas iš Anykščių Danielius Kanonovas 161 kg. dvikovėje, antras liko klaipėdietis Vilius Razmas 137 kg. dvikovėje, trečias marijampolietis Audrius Blažauskas 125 kg. dvikovėje.

Svorio kategorijoje iki 73 kg. nugalėjo klaipėdietis Domantas Ausiejus surinkęs 173 kg dvikovėje, antrą vietą iškovojo vilnietis Mindaugas Michailovas 162 kg., trečią vietą iškovojo sportininkas iš Jurbarko Tadas Lukoševičius surinkęs 161 kg. dvikovėje.

Svorio kategorijoje iki 81 kg. nenugalimas buvo Edvinas Arlauskas surinkęs 190 kg., jis buvo pripažintas ir stipriausiu čempionato sportininku pagal „Sinklerio“ lentelę surinkęs daugiausiai taškų – 245,0211.
Šioje svorio kategorijoje antrą vietą iškovojo panevėžietis Arnoldas Petraitis 144 kg. dvikovėje, trečias alytiškis Emilis Bendorius surinko 133 kg. dvikovėje.

Svorio kategorijoje iki 89 kg. nugalėtojas tapo telšiškis Mantas Domarkas surinkęs 165 kg. dvikovėje, antrą vietą iškovojo,  komandos draugas, telšiškis Elijus Laučys surinkęs 138 kg. dvikovėje, trečią vietą iškovojo Plungės komandos sportininkas Arnas Jastrumskis surinkęs 133 kg. dvikovėje.

Sunkiausioje svorio kategorijoje +89 kg. nenugalimas buvo marijampolietis Dominykas Dagilis surinkęs dvikovėje  173 kg., antrą vietą iškovojo  telšiškis Mindaugas Zeipartas surinkęs 158 kg., trečias panevėžietis Domas Jonuška surinko 1433 kg. dvikovėje.

Viso Lietuvos jaunių iki 15 m. čempionate varžėsi 263 sportininkai.

Gintarei Bražaitei nepavyko prasibrauti į Paryžiaus OŽ

Nors ne daug trūko, bet Gintarei Bražaitei nepavyko įvykdyti iškeltų tikslų ir išsikovoti svajoto olimpinio kelialapio į Paryžiaus OŽ.
Gintarė Bražaitė paskutinėje Paryžiaus OŽ atrankoje Tailande, svorio kategorijoje iki 81kg. rovimu veiksmu iškėlė 97 kg., stūmime 125 kg. ir dvikovėje surinkus 222 kg. iškovojo 20-tą vieta.
Tarp Europos sportininkių Gintarė liko 4-ta ir priminsime, kad patenka į Olimpines žaidynes tik po dvi stipriausias žemyno atstoves.

Irmantas Kačinskas Paryžiaus OŽ atrankoje 24-tas

Svorio kategorijoje iki 102 kg. Irmantas rovimo veiksmu iškėlė 145 kg., stūmimo veiksmu 177kg. ir dvikovėje surinkęs 322 kg. iškovojo 24 vietą tarp 40 sunkiaatlečių dalyvavusių šioje svorio kategorijoje 🏋️‍♂️🇱🇹
Irmantas dalyvavo jausdamas neseniai patirtos traumos pasekmes ir rezultatas nebuvo pakankamas iškovoti išsvajotą Olimpinį kelialapį
Priminsime, kad Paryžiaus OŽ kelialapius iškovoja tik 2 stipriausi žemyno atstovai.

Lijana Jakaitė Paryžiaus OŽ atrankoje 29-ta

Lijana Jakaitė 🏋️‍♀️🇱🇹 Tailando mieste Pukete vyksiančiame pasaulio taurės varžybose svorio kategorijoje iki 71 kg. rovimo veiksmu iškėlė 94 kg., stūmimo veiksmu 115 kg. ir dvikoje surinkusi 209 kg. iškovojo 29-tą vietą iš 41 dalyvio šioje svorio kategorijoje. Iš Europos sunkiaatlečių Lijana liko 9-ta, o pagal reitingą į Paryžiaus OŽ patenka 2 stipriausios Europos žemyno sportininkės, todėl Lijanai nepavyko išsikovoti kelialapio.

IWF Pasaulio taurė 2024, Tailandas (atranka į Paryžiaus OŽ)

Lietuvos sunkiaatlečių varžybų laikas:

Balandžio 6 dieną  07:00 val. ryto Lietuvos laiku dalyvauja Lijana Jakaitė svorio kategorija iki 71 kg C grupėje.
Balandžio 7 dieną  07:00 val. ryto Lietuvos laiku dalyvauja Irmantas Kačinskas svorio kategorija iki 71 kg. D grupėje.
Balandžio 9 dieną  07:00 val. ryto Lietuvos laiku dalyvauja Gintarė Bražaitė svorio kategorija iki 81 kg. C grupėje.